نهمين دوره انتخابات هيات مديره استانها

نهمين دوره انتخابات هیات مدیره سازمان های نظام مهندسى ساختمان سراسر کشور از جمعه دوم مهرماه آغاز و تا پایان مهرماه ادامه می یابد، این انتخابات برای نخستین بار به صورت الکترونیکی و آنلاین (غیرحضوری) برگزار می شود.

 
به گزارش روابط عمومی سازمان، کمیل صرامی، مدیر روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با اعلام این خبر، گفت: براساس قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب سال 1374 مجلس شورای اسلامی، دستگاه ناظر بر انتخابات سازمان نظام مهندسی، وزارت راه و شهرسازی است. 
 
وی با اشاره به اینکه از چند ماه گذشته هیات های اجرایی در کلیه استانها برای بررسی صلاحیت کاندیدای واجد شرایط تشکیل شده اند، اظهارداشت: از جمعه تا پایان مهرماه شاهد برگزاری انتخابات هیات مدیره سازمان های نظام مهندسی ساختمان در سراسر کشور خواهیم بود.
 
صرامی، مهمترین دلیل برگزاری انتخابات نظام مهندسی به صورت الکترونیکی و آنلاین (غیرحضوری) را محدودیت های ناشی از کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی عنوان کرد.
 
مدیر روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور،  تعداد اعضای این سازمان را براساس تازه ترین آمارها، حدود ۶۰۰ هزار عضو در رسته های عمران - ترافیک - نقشه برداری - معماری - شهرسازی - تاسیسات الکتریکی - تاسیسات مکانیکی اعلام و خاطرنشان کرد: بیش از نیمی از جامعه مهندسی کشور دارای پروانه صلاحیت اشتغال به کار حرفه ای هستند.
 
وی، دعوت اعضا نظام مهندسی برای مشارکت در انتخابات را برای تقویت جایگاه سازمان، فوق العاده موثر خواند و در عین حال گفت: سازمان نظام مهندسی در سالیان گذشته نقش بسیار مهمی در ارتقای کیفیت ساخت و ساز ها داشته است، ضمن اینکه توجه به اجرای دقیق مباحث مقررات ملی ساختمان به ویژه مبحث ۲۲ موضوع مراقبت و نگهداری از ساختمان‌ها، بسیار حائز اهمیت است.
 
به اعتقاد وی، سازمان های نظام مهندسی ساختمان در ۳۱ استان و شهرستان های متبوع به عنوان یک دستگاه حرفه ای و تخصصی، تاثیرگذاری قابل توجهی در عرصه های اجتماعی داشته اند.
 
سازمان نظام مهندسی ساختمان در تعامل با دستگاه های مختلف از جمله شهرداری ها، شرکت های گاز، برق، آبفا، مخابرات و سایر به شهروندان ارجمند ارائه خدمات می کند.