سیصد و یکمین جلسه شورای مرکزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان، سیصد و یکمین جلسه شورای مرکزی روز سه شنبه مورخ 1402/02/12 با حضور رئیس سازمان در محل سالن جلسات شورای مرکزی برگزار شد.

دکتر حمزه شکیب رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان در ابتدای جلسه ضمن عرض خیرمقدم و تبریک روز بزرگداشت مقام معلم گزارشی از امور جاری سازمان و اقدامات صورت گرفته ارائه نمودند.

شکیب افزود: در بحث تعرفه خدمات مهندسی از اختیار قانونی شورای مرکزی استفاده کردیم. سعی کردیم اتفاقات بهتری در  بحث تعرفه خدمات مهندسی رخ دهد اما به لحاظ شرایط حاکم بر جامعه و تاکید هیات دولت بر رعایت درصد افزایش دستمزد اعلامی از سوی شورای عالی کار موضوع پیچیده شد.

شکیب با اشاره به استفاده از مبحث2 گفت: امیدوار هستیم بعد از اعلام شاخص شش ماهه دوم سال 1401 در اواخر خردادماه اتفاقات بهتری بیافتد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با بیان اینکه جلسات نمایندگان رشته های مختلف با وزارت راه و شهرسازی در حال برگزاری می باشد گفت امیدوار هستیم در بحث شرح خدمات مهندسی رشته های هفتگانه بزودی به نتیجه برسیم.

در ادامه دکتر صبری دبیر اجرایی سازمان گزارشی از روند برگزاری و زمان و مکان بیست و ششمین هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان ارائه نمودند.

در نوبت دوم جلسه، مهندس هاشم زاده رییس کمیسیون حقوقی و نظام نامه های شورای مرکزی، پیش نویس نظام نامه نحوه تشکیل و اداره دفاتر نمایندگی را که در کمیسیون مذکور مورد بررسی و بازبینی قرار گرفته بود قرائت نموده و اعضا به بحث و بررسی پیرامون هر یک از بندهای نظام نامه پرداختند.

در پایان نیز مهندس فرح شیرازی خزانه دار سازمان کلیات برنامه و بودجه شورای مرکزی را ارائه نمودند که مورد تصویب اعضای شورا قرار گرفت.

گفتنی است، در این جلسه موضوع تشکیل کمیته نظارت بر عملکرد استانها نیز مطرح گردید که تصمیم گیری درخصوص آن به جلسه آتی موکول شد.

×